Almanya-Azerbaycan nakliyeYazar: admin | Karayolu Taşımacılığı | 25 Tem 2012 | 0 Yorum

Avrupa kıtasının sanayii alanından en gelişmişleri arasında yer alan Almanya’dan olan yüklemeleriniz için destek vermekteyiz. Azerbaycan’a sevk edeceğiniz ürünleriniz ile ilgili firmamızdan rekabetçi fiyatlar alabilirsiniz. Almanya da devamlı mevcut özmal araçlarımız ile 10-12 gün arasında taşılarımızı gerçekleştiriyor ve siz değerli müşterilerimize hızlı servis sunuyoruz.

Ayrıca, almanya üzerinden gabari dışı diye adlandırdığımız geniş ve tonajlı malzemeleriniz ile ilgili de trieste limanı üzerinden taşıma gerçekleştirebiliyoruz. Lütfen daha fazla soru ve sorularınız ile ilgili bizler ile iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Müşteri temsilcilerimiz günün her saati sizlere operasyonel ve satış alanında hizmet vermek için hazır beklemektedirler.

Almanya (Almanca: Deutschland), ya da resmî adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti (Almanca: Bundesrepublik Deutschland ), Orta Avrupa’da bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka, ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; ve batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika, ve Hollanda bulunur. Almanya 357.021 km²’lik bir alanı kaplar ve ılıman iklim kuşağının içinde yer alır. 81,5 milyonun üzerindeki nüfusu ile Avrupa Birliği’nin en büyük nüfusa sahip ülkesi konumundadır.Ayrıca en çok göçmen barındıran üçüncü ülke konumundadır.
100 yılından önce Cermen halkları Cermanya olarak isimlendirilen bölgede yaşamışlardır. 10. yüzyıldan 1806 yılına kadar Cermen bölgeleri Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu’nun bir parçası oldu. 16. yüzyıl boyunca kuzey Almanya bölgeleri, Protestan Reformu’nun merkezi oldu. Cermen halkı ilk olarak 1871’de Fransa-Prusya Savaşı sırasında ulus-devlet haline geldi. II. Dünya Savaşı sonrasında, 1949’da, Almanya savaşı kazanan devletler tarafından iki devlete bölündü. Bu iki devlet 1990 yılında birleşti. Batı Almanya daha sonra adı Avrupa Birliği olan Avrupa Topluluğu’nun 1957’deki kurucu üyelerindendir. Birleşmeyle Doğu Almanya da 1993’te bu birliğe üye olmuştur. Almanya Schengen bölgesi’nin bir parçası ve Avrupa ortak para birimi Avro’yu 2002’de kabul etmiş durumdadır.
Almanya bir federal parlementer cumhuriyettir. On altı eyaletten oluşmaktadır (Bundesländer). Başkenti ve en büyük şehri Berlin’dir. Almanya Birleşmiş Milletler’e, NATO’ya, G8’e üyedir ve Kyoto Protokolünü imzalamıştır. Almanya 2007 yılına göre, GSYİH’ye göre dünyanın 3. büyük ekonomisi ve en çok ihracat gerçekleştiren ülkesidir. Ülke dünyada gelişme için en çok bağışta bununan ikinci ülke konumundadır.Buna karşın ülke, askeri harcama bütçesi olarak 6. sıradadır. Ülke, sosyal güvenlik sistemiyle yüksek yaşam seviyesine sahiptir. Almanya, Avrupa meselelerinde yüksek ülke nüfusu ve ekonomik gelişmişliğiyle dünya seviyesinde kilit rol oynamaktadır.Almanya birçok bilim ve teknoloji alanında lider durumda olarak kabul edilmiştir.

Yorumlar

Firma bilgileri


BAYKA LOJİSTİK
Adres : Osman Yılmaz Mah, 649.Sokak
No:8, Kat:4,
Gebze/KOCAELİ
Tel :
Mobil :
Fax :
E-mail :
İlgili ülkeye hizmet vermemekteyiz.

Fotoğraf Galerimiz