Azerbaycan transit nakliye nedir ?Yazar: admin | Karayolu Taşımacılığı | 10 Eyl 2012 | 0 Yorum

Uçak ile havayolu taşımacılığıBildiğiniz üzere Azerbaycan da diğer orta asya ülkeleri gibi dışa bağımlı ülkelerdendir. Ülke sınırları içerisinde ( özellikle hazar denizi ) en yaygın yer altı kaynağı olan petrolü çıkartıp Avrupa pazarlarına satması ile elde eldiği kazancı, elinde bulunduramadığı sanayi ürünlerine ve diğer ürünlere harcamaktadır. Son yıllarda Azerbaycan’ın özellikle savunma sanayiine oldukça fazla yatırım yaptığını söylesek pek de yanlış olmaz. Peki şimdi ana sorumuza dönecek olursan nedir bu transit nakliye ?
Yukarıda da belirttiğimiz üzere Azerbaycan dışa bağımlı ülkedir ve bir çok Avrupa ülkesinden ürün/mal tedarik etmesi gerekir. Avrupa pazarlarından direkt alamadığı mal ve ürünleri Türkiye de mevcut olan firmalar üzerinden satın alabilir. Yani, Türkiye de ki firmaya sipariş verir ve Türkiye de ki  firma elinde bu ürün olmadığı durumlarda bu ürünü Avrupa dan sipariş edebilir.
Avrupa dan Türkiye ye gelen ürünler, Türkiye de herhangi bir antrepoya indirilmiş ise ve transit gümrük rejimine tabii tutulup daha sonra Azerbaycan’a sevk edilecekse transit nakliye için gerekli olan tüm şartlar oluşmuş olacaktır.

Unutmadan belirtmek isteriz ki; Transit mallarınız için Azerbaycan gümrükleri 620 USD üçüncü ülke masrafı adı altında makbuzlu ödeme almaktadırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Firma bilgileri


BAYKA LOJİSTİK
Adres : Osman Yılmaz Mah, 649.Sokak
No:8, Kat:4,
Gebze/KOCAELİ
Tel :
Mobil :
Fax :
E-mail :
İlgili ülkeye hizmet vermemekteyiz.

Fotoğraf Galerimiz