Bakü liman yüklemeleriYazar: admin | Proje Taşımacılığı | 27 Tem 2012 | 0 Yorum

Azerbaycan başkenti

Hazardenizine kıyısı bulunan Azerbaycan için nehir açılma sezonu olan 15 Nisan-15 Eylül dönemlerinde başta Derince limanı olmak üzere Türkiye limanları üzerinden parsiyel ve full gemi yüklemeleri yapabilmekteyiz. Gemi yüklemelerinizde; liman masrafları(thc, free in, ispc vb), lashing ve navlun firmamıza ait olabilmek ile birlikte sadece navlun seçeneğini tercih ederek malzemelerinizi sevk edebilirsiniz.

Bir çok zaman karayolu taşımacılığına alternatif olabilecek bu taşıma metodu ile rekabetçi fiyatlar elde edebilir ve satış rakamlarınızı düşürerek ürünlerinizi daha rahat satabilirsiniz. Ancak, unutmamak gerekir ki normal bir tır ile gemi arasında transit süre farklılığı olacaktır.

Bakü’ye 5 güne giden bir TIR varken, gemi daha uzun sürede gitmektedir.

Bakü (Azerice: Bakı), Azerbaycan Cumhuriyeti’nin, Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer alan başkentidir. Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezidir. Ülkenin en doğusundaki ve en önemli sanayi, ticaret ve kültür merkezi olmanın yanı sıra bir liman kenti olarak da önemlidir. Şehirde yaşayanların büyük çoğunluğunu Azerbaycanlılar oluşturur.
2006 yılında faaliyete geçen Bakü Tiflis Ceyhan Petrol Boru Hattı’nın (BTC) çıkış noktasıdır. Bakü Limanı, Hazar Denizi nin en önemli limanıdır. Şehirde tiyatro, kütüphane, sinema ve diğer kültürel mekânlara sık rastlanır. Şehir, Avrupa’da 2010 yılının en güzel sekizinci şehri seçilmiştir. Lonely Planet’in sıralamasına göre, Bakü gece hayatı için dünyanın en önemli on destinasyonlarından biri.

Etiketler:

Yorumlar

Firma bilgileri


BAYKA LOJİSTİK
Adres : Osman Yılmaz Mah, 649.Sokak
No:8, Kat:4,
Gebze/KOCAELİ
Tel :
Mobil :
Fax :
E-mail :
İlgili ülkeye hizmet vermemekteyiz.

Fotoğraf Galerimiz