İngiltere-Azerbaycan nakliyesiYazar: admin | Karayolu Taşımacılığı | 23 Tem 2012 | 0 Yorum

Avrupa ülkelerinden Azerbaycan’a taşımacılık üçüncü ülke taşımaları diye adlandırılır ve Azerbaycan gümrükleri üçüncü ülkelerden taşınan yükler için 620 USD üçüncü ülke masrafı adı altında para alır. Bu parayı ödemek istemeyen çoğu firmaya farklı metodlar uygular yada firmalar bu parayı öderler ancak nakliyeci illegal yollara başvurarak bu parayı gümrüğe ödememe adına evrak değişikliği yapabilir.

Firmamız, illegal taşımalarda yer almamak ile birlikte çoğu Avrupa ülkesinde araçları ile Azerbaycan’a olan taşımalarınız ile ilgili sizlerden gelecek siparişleri beklemektedir. Ancak, Azerbaycan gerçekten çetin bir ülke olduğu için önceden şunları bilmenizde fayda vardır.

Yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı ürün taşıtacaksanız, bu sizin için ekstra 320 USD artı maliyet demektir. Bu tutar direk Azerbaycan gümrüğüne ödenir ve makbuzu size deklare edilir. Şaet bu süpriz ile karşılaşmak istemiyorsanız ithalatçı firmanız ile temas kurarak göndereceğiniz ürünün bu sınıfa girip girmediğini kontrol ettirebilirsiniz.

Çünkü, maalesef ki taşıyıcılara bu listeler verilmemekte ve gümrüğe vardıklarında zorluk yaşatılmaktadır.

Daha fazla bilgi için bizler ile iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Firma bilgileri


BAYKA LOJİSTİK
Adres : Osman Yılmaz Mah, 649.Sokak
No:8, Kat:4,
Gebze/KOCAELİ
Tel :
Mobil :
Fax :
E-mail :
İlgili ülkeye hizmet vermemekteyiz.

Fotoğraf Galerimiz